aslain_mod_wot

Po kilkunastu tygodniach testowania i co najmniej 2 update'ach WoT czas na opis jednej z najlepszych paczek modów 'wszystkomających': Aslain Mod Pack + XVM installer.

W paczce jest wszystko. Od 'a' do 'Z'.

Aby pobrać paczkę wchodzimy na stronę aslain.com i klikamy przycisk Download.

aslain1

Link odsyła nas do najnowszej możliwej do pobrania wersji, w dniu dzisiejszym ( 12.10.'14 ) jest to 3.9.16.1. Przeciwnicy XVMa i innych cudów niech nie dadzą się zwieść - XVM mod w nazwie nie oznacza, że to tylko XVM.

Pobieramy pierwszą wersję, tj. Aslain's XVM Mod + ModPack Installer. Paczka nie jest duża i zależnie od aktualnej wersji ma od 25 do 60 MB ( z tego co zauważyłem ostatnio Aslain stara się pakować do installera tylko najpotrzebniejsze mody, a jeśli ktoś chce doinstalować jakieś inne installer sam pobiera je z sieci w miarę potrzeb użytkownika ).

aslain2

Po wybraniu paczki pobieramy i zapisujemy installer gdzieś na dysku. Paczka jest w 100% czysta od wirusów, śmieci i jakiegokolwiek dziadostwa.

aslain3

Wybieramy wersję językową. Domyślnie będzie to ten sam język w jakim mamy system operacyjny na swoim komputerze.

aslain4

Po wybraniu wersji językowej klikamy Dalej i przechodzimy do zatwierdzenia licencji i informacji o zmianach jakie wprowadza obecna wersja paczki

Po kolejnym kliknięciu Dalej wchodzimy do głównej części instalatora. To tutaj wybieramy co i jak skonfigurowane ma zainstalować installer. Co ważne, programik wie jak poustawiać mody aby się ze sobą 'nie gryzły' i dobrze współpracowały.

aslain6

To lecimy:

- Schemat kolorów: jakimi kolorami oznaczane są czołgi, domyślnie jest zieloni/czerwoni i sam z takiego jak widać korzystam

- Ikony konturów pojazdów: DLC oznacza, że ta paka jest pobierana z sieci w czasie instalacji, sam korzystam z PogSa

 pogsty

( ikonki PogSy - numer tieru, nazwa czołgu, średnia pena topowego działa, czas przeładowania, pod nim zasięg spotowania, pancerz wieży przód/bok/tył i pod nim pancerz kadłuba przód/bok/tył )

- Znaczniki na czołgami OTM: lepsza widoczność dzięki mocniejszemu cieniowi, do tego maksymalne info o czołgu ( plus dane z XVMa ), do tego zaznaczyłem marker stockowej wieży, niskiego poziomu HP, animowane skrzydełka po zabiciu wroga i ikonki ratingu

aslain7

- Inne ustawienia XVM: ekran ładowania bitwy z zaawansowanym battleloaderem ( pokazuje szanse na zwycięstwo, dane drużyn, staty graczy ), okno z informacjami w czasie bitwy też w trybie zaawansowanym ( pełne staty XVMa ).
Ikonka spotowania to klasyczna 'żarówka' ( bo do takiej się przyzwyczaiłem ), duży panel informacyjny ze wszystkimi możliwymi statami, średni też dosyć 'wypakowany statystykami'.
Panel Minimapy pozwala na włączenie kilku przydatnych informacji: - okręgi na 50 m - zasię automatycznego spota
- zasięg maksymalnego spota na 445 metrach
- kwadrat rysowania na 500 metrach, dzięki niemu wiemy, że poza ta granicą nawet wyspotowanych czołgów nie widać, chyba, że po skosie
- dynamiczny okręg wykrywania, zależny od naszego kamuflażu, tego czy jesteśmy w ruchu itd

aslain8

- Nazwy na minimapie: pokazuje nazwy, u mnie zaznaczyłem tylko typy pojazdów bez nicków

- Ustawienia HitLoga: jego lokalizacja, ilość linii w czacie ( można wyłaczyć ).

hitlog2

( HitLog umieszczony w lewym górnym rogu, obok zegara, fpsów i listy graczy, pokazuje łączną sumę trafień, i to który pojazd zaliczył ile naszych pestek )

- Pomiń intro, Pokazuj Ping, Automatycznie zapamiętanie ulubionego serwera, staystyki graczy.

 

Statystyki graczy XVM pozostawiłem w trybie kolorów Aslaina ( prawie jak oryginalne ), do tego zmieniłem na WN8

- Szósty Zmysł Ikona/ustawienia: ikonka J1mbo, bo lubię, można wybrać dowolną inną. Nie włączałem alarmu dźwiękowego bo nie lubię, wystarczy ikonka.

 

- Ustawienia XVM w garażu: zegar 24godzinny, dla posiadaczy większej ilości czołgów jest też karuzela z 3 rzędami czołgów ( wygodniej niż przewijanie 50 czy 100 czołgów w pojedynczej linii ).

aslain9b2

- Paczka modów - zoom: zoom 30krotny, czyli trochę lepszy niż domyślne 8x w WoT ale tylko o 2 skoki zooma więcej. Dodatkowo włączone zoom-out pozwalający na spore oddalenie kamery.

- Ustawienia celowników: tu jak sama nazwa wskazuje można wybrać swój ulubiony celownik. Ja od daaawna korzystam z J1mb0 i taki też wybrałem, do tego pełny mod artyleryjski ( z czasem lotu pocisku ).

- Kalkulator efektywnego pancerza: coś co naprawdę się przydaje. Kalkulator liczy efektywny pancerz kadłuba w stosunku do kierunku w który patrzymy. Wygląda to tak:

1bkalk

( E-75. Przeciwnik stojący w miejscu w które patrzy E-75 miałby do przebicia 267mm z boku i 241mm kadłuba z przodu ( górna płyta ). Dzięki temu kalkulatorkowi na bieżąco wiadomo czy jesteśmy dobrze ustawieni. Warto oczywiście ukrywać swoje weakspoty, chować dolną płytę i uważać na wieże, bo kalkulator liczy tylko kadłub )


- Info panel: panel pokazujący dane o przeciwniku na którego aktualnie skierowany jest nasz celownik:

1dkkinfo

( InfoPanel: informacjaa o aktualnie namierzonym celu, pod nim widoczny kalkulator pancerza )

- Panel zniszczeń: wybrałem Gambit bo najlepiej się sprawuje, pokazuje kto i z czego do mnie strzela:

( DmgPanel: pokazuje wyłapane pestki, oczywiście pojazd strzelający musi być wyspotowany inaczej nie pojawi się informacja, do tego pokazuje jaki to rodzaj pocisku. Warto pamiętać, że niektóre czołgi domyślnie używają amunicji HC lub CR )


aslain9e

- Modyfikacja garażu: automatyczne montowanie lornety, kamuflażu (siatki) i skrzynki naprawczej. Do tego dochodzą Statystyki sesji pokazujące jak nam w danym dniu poszło, jakie effi, jakie wn8, ile zarobiliśmy na czysto itd.

- Pionowe drzewko badań: jeśli ktoś wolał stary wygląd i pionowe drzewko badań zaznacza tą opcję i wybiera rozdzielczość monitora.

Dalej w paczce są tylko dodatkowe paczki z dźwiękami i teksturami ( nie używam ). Po wybraniu wszystkiego co nam potrzebne i niepotrzebne klikamy Dalej.

9gaslain

Kolejnym krokiem jest wybranie trybu instalacji. Z doświadczenia wiem, że u 99,9% użytkowników należy wybrać Czysta instalacja - Pełna, kasuje ona zawartość RES_MODS i instaluje do niej tylko te mody które wybraliśmy, konfigurując je do pełnej i poprawnej współpracy. Zapewnia to bezproblemową pracę.

Po tym wszystkim można się cieszyć kompletem modów.


Pamiętajcie, że jeśli ktoś nie używał XVMa należy wejść na stronę XVM ( http://www.modxvm.com/en/ ) i zalogować się na niej ( nastąpi to automatycznie z wykorzystaniem danych WG ID ). Proces logowania jest w pełni bezpieczny więc nie ma się czego bać. Następnie klikamy Add Client i tym samym uaktywniamy działanie XVMa na naszym komputerze i naszym kliencie World of Tanks.

 

Komentarze   

+2 # PanzerParadox 2014-11-03 07:20
Program jest zajefajny - dzięki za udostępnione informacje na jego temat...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # profile 2018-11-02 11:26
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # profile 2018-11-02 14:28
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież